|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Warto posłuchać |
|
| Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych |
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| Los Angeles - piekło na ziemi |
|
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
|
|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida |
|
| |
|
| Ostatni mit (o polityce sowieckiej) |
|
| |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany |
|
| Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| Cała prawda o ataku z 11 września |
|
| Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
| 23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. |
|
| Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi |
|
| Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? |
|
| Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu |
|
| |
|
| Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków |
|
| Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. |
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
|
| "patriotyzm" po 1989 roku |
|
| komentarz zbędny |
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
więcej -> |
|
Pod presją
|
|
Pod presją
Uchylenie decyzji o niemożności rozstrzygania sprawy o zwrot mienia utraconego przez Żydów przez sąd apelacyjny USA nie umożliwia pozywania Polski przed tamtejsze sądy. Takiego zdania są m.in. opozycyjni parlamentarzyści. Adwokaci reprezentujący Żydów amerykańskich zapowiadają jednak dalszą akcję "nacisków propagandowo-politycznych" mających wesprzeć zbiorowy pozew w sprawie restytucji majątków prywatnych utraconych przez nich w wyniku konfiskat w czasie II wojny światowej i nacjonalizacji prowadzonej przez komunistyczne władze PRL.
Sąd okręgowy dla II dystryktu w Nowym Jorku ma rozpatrzyć ponownie sprawę nie wcześniej niż 20 sierpnia.
Adwokaci reprezentujący Żydów amerykańskich domagających się restytucji mienia w Polsce nie ukrywają swojego zadowolenia z uchylenia przez sąd apelacyjny decyzji sądu w Nowym Jorku, oddalającej ich pozew przeciw rządowi RP. Zapowiedzieli, że podejmą dalsze kroki. - To ogromne zwycięstwo ocalonych z holokaustu. Polski rząd jest w kłopocie. Decyzja sądu apelacyjnego to mocna wskazówka, że sąd jest za restytucją mienia - powiedział PAP mecenas Mel Urbach. W Nowym Jorku miało się wczoraj odbyć zebranie w sprawie pozwu z udziałem adwokatów, ich klientów oraz polityków. W żydowską akcję ma włączyć się jedna z największych kancelarii prawniczych w USA, która ma doradzać bezpłatnie. Żydzi zapowiadają również, że skierują sprawę restytucji także do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Federalny sąd apelacyjny uchylił w zeszłą środę orzeczenie sędziego sądu okręgowego w Nowym Jorku Edwarda Kormana mówiące, że sądy w USA nie mają jurysdykcji do rozpatrywania pozwu przeciwko rządowi RP, gdyż jest on chroniony immunitetem wynikającym z zasady suwerenności obcego państwa. Żydzi powołują się na wyjątek w tej ustawie, który mówi, że immunitet nie obejmuje "działalności handlowej", a więc obrotu przejętymi nieruchomościami żydowskimi. Oddalając pozew w czerwcu 2002 r., sędzia Korman przyjął argument polskiego rządu, że pozew nie może naruszać zasady "prawo nie działa wstecz" przez powoływanie się na ustawę z 1976 r., skoro konfiskaty i nacjonalizacje mienia miały miejsce wcześniej. Sąd okręgowy dla II dystryktu w Nowym Jorku ma rozpatrzyć ponownie sprawę nie wcześniej niż 20 sierpnia.
Zdaniem Witolda Daniłowicza, prawnika reprezentującego Polskę, uzasadnienie miało charakter proceduralny i nie będzie w związku z tym żadnych problemów. Podobnego zdania są również posłowie. - Ten wyrok nie mówi, że Polska ma zwracać. Zdaniem sądu wyższej instancji, sąd niższej instancji nie rozpatrzył dość wnikliwie sprawy możności rozpatrywania przed sądami amerykańskimi - stwierdził poseł PiS Marcin Libicki. Według niego, to wyłącznie problem z punktu widzenia procedury. Przypomniał, że reprywatyzacji w Polsce nie było. W opinii posła Bogdana Pęka z LPR, tego typu rozstrzygnięcia nie obowiązują w Polsce. - To jest bardzo ciekawa sytuacja, bo świadczy o potędze lobby żydowskiego w Ameryce, które ma wpływ nawet na sądy, oraz o bardzo specyficznej i wybiórczej moralności amerykańskiej - powiedział Pęk. Przypomniał, że niedawno Amerykanie naciskali na Danię, która ma takie prawodawstwo, że można przed jej sądami dochodzić zbrodni wojennych popełnionych przez obywateli innych państw, aby odrzuciła pozew o osądzenie potencjalnych amerykańskich zbrodniarzy wojennych. - Na razie w Polsce obowiązuje polskie prawodawstwo, a po wejściu do Unii Europejskiej europejskie. Tylko przed tymi sądami Żydzi mogliby występować ze swoimi roszczeniami - dodał poseł. Również Maciej Giertych, poseł LPR, jest zdania, że "jakieś tam elementy nie zostały wyjaśnione". - Przypuszczam, że ta pierwsza instancja znowu wyda taki sam wyrok - stwierdził. Giertych określił jako absurdalny sam pomysł, aby dochodzić spraw majątkowych w Polsce przed sądem innego kraju. - Uporamy się z sądem amerykańskim, a potem będziemy musieli to samo robić z sądem urugwajskim itd. Nigdzie na świecie nie ingeruje się w sądownictwo, w innym kraju mogą być jedynie naciski polityczne - podkreślił.
Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymała dotychczas 5544 wnioski o zwrot mienia. Do początku lipca rozpatrzono ich 446. Dla porównania: do komisji zajmującej się zwrotem majątku dla Kościoła katolickiego wpłynęło tylko 3 tys. wniosków.
|
|
12 sierpień 2003
|
|
Robert Popielewicz
|
|
|
|
„Prawa człowieka” nie dla wię?niów haskiego trybunału
marzec 16, 2006
Mariusz Affek
|
Co trzecia firma przynosi straty
październik 17, 2005
PAP
|
Magia cyfr
luty 16, 2004
|
David Irving wypuszczony z austriackiego więzienia
grudzień 22, 2006
bibula- pismo niezależne
|
Dlatego muszą płacić ...
październik 20, 2004
|
Okrucieństwo Izraela w Palestynie
lipiec 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
To już historia - "Apel Wawelski"
lipiec 3, 2005
zn
|
Czyżby szykowali nam nowe powstanie?
sierpień 8, 2004
idzik
|
USA wypałowują durną Europę bez wysiłku
kwiecień 10, 2008
marduk
|
Prawo po amerykańsku: strzelać do każdego
maj 4, 2005
baba
|
Młodzi
lipiec 18, 2003
przesłała Elżbieta
|
Korupcja przyczyną kryzysu
listopad 5, 2003
PAP
|
jak to Walesa ameryke odwiedzil
październik 2, 2004
|
Lynch otwiera studio w Polsce
listopad 21, 2002
http://wp.pl
|
Spor o "Wiarogodnosc Holokaustu" Ormian w latach 1914-1923
marzec 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hołota i żydohołota (II)
luty 20, 2006
Artur Łoboda
|
Wyrok za negowanie holokaustu
luty 21, 2006
|
Ekonomiczny apartheid
styczeń 16, 2003
© Die Welt 28.11.2002
|
Globalizacja jako miraż
kwiecień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wywiad z Gabrielem Janowskim
styczeń 23, 2003
http://www.glos.com.pl/
|
więcej -> |
|